Czy handlowcy Bitcoinów powinni obawiać się niskich poziomów osiągniętych po 12.000 USD?

Analiza techniczna cen Bitcoin Bank pokazuje kilka kluczowych poziomów, które inwestorzy powinni rozważyć w tym tygodniu, ponieważ BTC pozostaje w przedziale poniżej 11.000 USD.

Ostatnie kilka miesięcy przyniosło niesamowitą zmienność we wszystkich obszarach, w tym Bitcoin (BTC). Jednak w ostatnich kilku tygodniach zmienność gwałtownie spadła do stanu znudzenia.

Ogólny rozmach i optymizm spowodowały, że rynki kryptograficzne zostały zastąpione przez ograniczone ruchy poprzeczne o ograniczonym zasięgu. Innymi słowy, bardzo nudne.

Jaki jest jednak kluczowy poziom cen Bitcoinów, na który należy uważać w przyszłym tygodniu? Spójrzmy na aspekty techniczne.

Haker kradnie 15 milionów dolarów po tym, jak entuzjaści wskakują na niedokończony projekt Yearn Finance

Bitcoin Faces $10,800 jako krótkoterminowa przerwa na kontynuację rajdu

BTC/USDT Wykres dwugodzinny

Dwugodzinny wykres pokazuje wyraźną strukturę trendu spadkowego dla tej pary. Cena Bitcoinu osiąga niższy poziom od 12 400 dolarów. Ta niższa struktura szczytowa utrzymywała się aż do ostatniego odrzucenia na poziomie 11 000 dolarów.

Co więcej, bycza dywergencja była stosunkowo dobrze rozwinięta, ponieważ rynek odzyskał ostatnio niski poziom 10 200 dolarów. To odbicie nie mogło wyjść poza obszar 11 000 dolarów i stworzyło strukturę związaną z zasięgiem.

Żądanie MakerDAO na 30 milionów dolarów na „Czarny Czwartek“ zostało wysłane do arbitrażu.

Jeśli Bitcoin złamie ten blok zamówienia, możliwa kontynuacja do oporu masy 11 200-11 400 USD staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Na stole znajduje się awaria przełomu za 10.800 dolarów oraz możliwe odwrócenie i przetestowanie powierzchni 10.200 dolarów.
Całkowita kapitalizacja rynku krypt pozostaje na ogrodzeniu

Łączna kapitalizacja rynkowa kryptokursy waluta 1-dniowy wykres

Dzienny wykres całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalutowego.
Łączna kapitalizacja rynku kryptograficznego pokazuje wyraźną strukturę granic zasięgu o znaczących poziomach.

Po pierwsze, obszar oporu wynosi 335-340 miliardów dolarów, który wcześniej został uznany za strefę wsparcia.

W podobnym wzorze jak Bitcoin, jeśli ten obszar oporu zostanie przerwany, prawdopodobnie będzie kontynuowany w kierunku wzlotów. Jednakże kolejne odrzucenie zwiększyłoby szanse na nowy ruch naprawczy w kierunku 260-275 mld dolarów.

Ten obszar o wartości 260-275 miliardów dolarów prawdopodobnie ucierpi w przypadku utraty strefy wsparcia o wartości 300 miliardów dolarów. Czy byłby to zły scenariusz dla rynków? Nie, to bardzo zdrowe mieć komplikacje w cyklu rynkowym w celu zaznaczenia oporu/potwierdzenia zmiany. Krótko mówiąc, testy te są bardzo korzystne dla każdej kontynuacji trendu wzrostowego.
Dominacja Bitcoin’a zatrzymuje się na 60%.

BTC Dominacja Wykres 1-tygodniowy

Kiedy rozmach zaczyna oddalać się od rynków, siła ruchów altcoinów również spada odpowiednio. Koncentracja wraca do Bitcoin, ponieważ jest to główna siła napędowa rynku.

Stopa dominacji Bitcoina spadła poniżej 64%, ale obecnie jest na poziomie 60%.

Wykres dominacji jest trudny do przeanalizowania jako cenny atut cenowy, ponieważ nie jest, ale na podstawie wykresu można jeszcze określić użyteczne dane.

Z czysto technicznego punktu widzenia, jest prawdopodobne, że nastąpi potencjalne odbicie do 64% dla dominacji Bitcoinów, po czym odrzucenie lub zmiana poparcia/odporności może przenieść impet z powrotem do altcoinów.
Eter historycznie słaby w każdym czwartym kwartale

Tymczasem widok słabej czwartej kwarty dla altówek nie jest już niespodzianką. Patrząc na historię, ostatnie trzy miesiące roku nie były zbyt miłe dla Ether (ETH).

Wykres 1-tygodniowy ETH/BTC

Cotygodniowy wykres pary ETH/BTC. Źródło:

Jednocześnie czwarty kwartał jest zazwyczaj jednym z najbardziej zmiennych okresów dla kryptomonii w ogóle.

Ponadto, wykres ten pokazuje kolejną ukrytą wiadomość, że wrzesień jest ogólnie zły dla Ether i rynków kryptograficznych. W takim przypadku, cofnięcie się eterem do 0,025 saturacji nie byłoby zaskoczeniem i zdrowym ponownym testem poprzedniego obszaru oporu i akumulacji.